přeskočit k navigaci

Co je flámování?

Flámování označuje pití velkého množství alkoholu během jediného večera, zpravidla pět a více piv v případě mužů či čtyři a více piv v případě žen. V ČR v roce 2007 potvrdilo sníženou výkonnost ve škole v důsledku užívání alkoholu 18,3% studentů, problémy ve vztazích s rodiči uvedlo 23,5 %.

„Piju při každé příležitosti, a abych se přiznal, je mi z toho samotnému nanic, ale nedokážu ovládnout svoji touhu po alkoholu… Když to přeženu s určitými drinky, začne se mi těžko dýchat a po těle se mi objeví skvrny, ale piju dál až jsem tak vyčerpaný, že usnu… Nejsem si jistý, jestli jsem dost silný, abych s tou hloupostí přestal.“
– Allen

„Než mi bylo 25, bylo mé pouto k alkoholu již silné. Většinou bylo pro mě nejdůležitější pití, všechno ostatní bylo druhořadé. Začal jsem si uvědomovat, že když nemám při ruce skleničku, začínám panikařit a třást se. Když jsem se nemohl napít, začal jsem se třást. Bez pití jsem nevydržel déle než pár hodin.“
– Paul

„Minulý rok jsem chodila do práce opilá, chodila do barů a klubů, zpíjela se do němoty a často si ani nepamatovala, jak jsem se vlastně dostala domů. Stydím se i za to, že jsem se s někým vyspala, ale vůbec jsem si nepamatovala, že se mnou ten dotyčný přišel domů, dokud jsme se další den ráno nepotkali. Zničila jsem si dva vztahy, protože jim moje pití ubližovalo, ale pro mě bylo důležitější. Moje rodina je tak zničená, že jsem se chtěla zabít bez zjevného důvodu.“
– Jamie

« Mladiství versus dospělí

Co je alkoholismus,
neboli závislost na alkoholu?
»

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Alkohol, alkoholismus, etanol, etylalkohol, delirium tremens, obsah alkoholu, závislost na alkoholu, účinky alkoholu, historie alkoholu, prevence, drogy a jejich následky, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.