přeskočit k navigaci

Tragické dopady

Alkohol vzal v minulých desetiletích život mnoha nadaným umělcům, hudebníkům a spisovatelům. Zde je jen několik z nich:

John Bonham (1948–1980): Nadměrné pití zavinilo tragickou smrt bubeníka skupiny Led Zeppelin Johna „Bonzo“ Bonhama, kterého proslavilo zejména jeho sólo „Moby Dick.“ Byl nalezen mrtev, když se po proflámované noci udusil vlastními zvratky cestou na zkoušku před nadcházejícím turné.

Steve Clark (1960–1991): Kytarista skupiny Def Leppard. Těžký pijan, zemřel ve svém londýnském domě vinou smrtící kombinace alkoholu a drog.

Micheal Clarke (1946–1993): Americký hudebník, bubeník skupiny The Byrds. Zemřel na selhání jater po třech desetiletích nadměrné konzumace alkoholu.

Oliver Reed (1938–1999): Britský herec, kterého proslavily výkony ve filmech Olivere!, Zamilované ženy, Tři mušketýři a Gladiátor. Zemřel na náhlý srdeční záchvat během přestávky v natáčení Gladiátora. Byl silně opilý po třech lahvích rumu, osmi lahvích piva a větším množství velkých panáků whisky.

Jiří Wimmer (1943-2001): Český populární herec a komik, který zemřel pod koly autobusu. V době nehody měl v krvi 2,5 promile alkoholu.

« Nejmladší oběti

Alkohol: krátká historie »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Alkohol, alkoholismus, etanol, etylalkohol, delirium tremens, obsah alkoholu, závislost na alkoholu, účinky alkoholu, historie alkoholu, prevence, drogy a jejich následky, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.