přeskočit k navigaci

Heroin

Heroin je obvykle aplikován injekčně, kouřen nebo šňupán. Je vysoce návykový. Heroin rychle zasahuje mozek, zpomaluje myšlení a reakce a zhoršuje schopnost uživatelů se rozhodovat. Nepříznivě ovlivňuje paměť.

Slangové názvy:

  • Kůň
  • Héro
  • H
  • Háčko
  • Herodes
  • Braun

Injekční aplikace drogy může vytvořit riziko AIDS, žloutenky a dalších nemocí přenášených kontaminovanými jehlami. Tyto zdravotní problémy mohou být přeneseny na sexuální partnery a novorozence. Heroin je jednou ze tří nejčastějších příčin úmrtí spojených se zneužíváním drog. Jeho užívání je přímo spojeno s násilím a zločinem.

Krátkodobé vlivy:

Uživatelé zažívají jakési zamlžení vnímání, trpí nevolností a zvracejí. Může dojít k potlačení jejich prahu bolesti. U těhotných žen může droga vyvolat náhlý potrat plodu. Srdeční funkce se zpomalí a dech je výrazně zpomalen někdy až k jeho úplnému selhání a smrti.

Dlouhodobé vlivy:

Zjizvené žíly (následkem vpichů jehel), bakteriální infekce cév a srdečních chlopní, hnisavé záněty a další infekce měkkých tkání a onemocnění jater nebo ledvin. Mohou vzniknout plicní komplikace. Sdílení injekčních stříkaček nebo tělesných tekutin může být cestou pro nákazu hepatitidou, AIDS a dalšími virovými chorobami přenosnými krví.

Další informace najdete také v brožuře Pravda o heroinu

« Inhalanty

LSD »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Drogy, marihuana, alkohol, extáze, kokain, crack, pervitin, metamfetaminy, těkavé látky, heroin, LSD, tlumící léky, jak drogy působí, drogy a život, prevence drog, drogová závislost, druhy drog, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.