přeskočit k navigaci

LSD

LSD se prodává v tabletách, kapslích nebo v tekuté formě. Často se jím napouští savý papír, který se pak rozdělí na drobné potištěné čtverečky. Čtvereček představuje jednu dávku.

Slangové názvy:

  • Kyselina
  • Acid
  • Piják
  • Mikráč
  • Tripík
  • Známka
  • Papírek
  • Srdce
  • Trip
  • Papír

LSD je jednou z nejúčinnějších chemických látek měnících vědomí. Vyrábí se z extrémně jedovaté houby, která roste na ječmeni a jiných semenech. Jeho účinky jsou nepředvídatelné. Nepatrné množství může vytvořit účinky trvající 12 a více hodin.

Krátkodobé vlivy:

Rozšířené zornice, zvýšená tělesná teplota, zvýšený srdeční tep a krevní tlak, pocení, nechuť k jídlu, nespavost, sucho v ústech a chvění. Uživatelé mohou pod vlivem LSD zažívat těžké, děsivé myšlenky a pocity, dále strach ze ztráty kontroly, obavy ze ztráty zdravého rozumu a smrti a pocity zoufalství.

Dlouhodobé vlivy:

Zpětné návraty (flashbacky) nebo opakování částí tripu (omámení), které člověk zažívá dlouho po užití drogy, jejíž účinek již zdánlivě vyprchal. Trip (omámení) pomine přibližně po 12 hodinách, ale u některých uživatelů se vyskytly i dlouhotrvající psychotické stavy.

Další informace najdete také v brožuře Pravda o LSD

« Heroin

Zneužívání léků na předpis »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Drogy, marihuana, alkohol, extáze, kokain, crack, pervitin, metamfetaminy, těkavé látky, heroin, LSD, tlumící léky, jak drogy působí, drogy a život, prevence drog, drogová závislost, druhy drog, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.