přeskočit k navigaci

Účinky Rohypnolu

Rohypnol je pro svou schopnost učinit oběť neschopnou obrany, zneužíván při páchání sexuálně motivovaných útoků, čímž si vysloužil pověst drogy spojované se znásilněními.

Uživatelé Rohypnolu popisují jeho účinek jako „paralyzující“. Účinek se dostaví do 20 až 30 minut po požití, nejsilněji se projevuje po 2 hodinách a celkem může trvat 8 až 12 hodin. Může být natolik silný, že se dotyčný bezvládně zhroutí. Leží na podlaze s otevřenýma očima, vnímá, co se děje kolem něj, ale nedokáže se vůbec pohnout. Po vyprchání účinků se dostavuje ztráta paměti, oběť si často nedokáže vzpomenout, co se dělo.

Dotyčný ztrácí kontrolu nad svaly, je zmatený, ospalý, a má amnézii.

Rohypnol se v Evropě a Latinské Americe prodává jako prostředek na spaní, ve Spojených státech je ale ilegální.

« Rohypnol

Opioidy »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Zneužívání léků na předpis, léky, závislost na lécích, léková závislost, tlumivé léky, tlumící léky, opioidy, opiáty, stimulanty, stimulancia, antidepresiva, psychofarmaka, hypnotika, analgetika, sedativa, antipsychotika, barbituráty, benzodiazepiny, trankvilizéry, Rohypnol, Ritalin, Subutex, Metadon, Kodein, Hydrocodon, Concerta, Ketamin, Diazepam, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.