přeskočit k navigaci

Účinky Stimulantů

Krátkodobé účinky:

Mezi krátkodobé účinky stimulantů patří vyčerpání, apatie a deprese – propad, který následuje po počátečním nabuzení. Je to právě tato nastupující dlouhodobá únava, co v uživateli vyvolá touhu po další dávce. Netrvá dlouho a již se nesnaží dostat se „do rauše“, chce se jen dostat „do pořádku“ – mít vůbec nějakou energii.

Dlouhodobé účinky

Stimulanty jsou návykové. Opakované užívání velkých dávek stimulantů během krátkého časového úseku může vést k pocitům nepřátelství či paranoie. Takové dávky mohou také vyvolat nebezpečné zvýšení tělesné teploty a nepravidelný tep srdce.

Pro další informace o zneužívání stimulantů na předpis viz brožura Pravda o zneužívání Ritalinu.

« Stimulanty

Antidepresiva »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Zneužívání léků na předpis, léky, závislost na lécích, léková závislost, tlumivé léky, tlumící léky, opioidy, opiáty, stimulanty, stimulancia, antidepresiva, psychofarmaka, hypnotika, analgetika, sedativa, antipsychotika, barbituráty, benzodiazepiny, trankvilizéry, Rohypnol, Ritalin, Subutex, Metadon, Kodein, Hydrocodon, Concerta, Ketamin, Diazepam, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.