přeskočit k navigaci

Zneužívání volně prodejných léků

Určité volně prodejné léky proti kašli a nachlazení, které obsahují drogu dextrometorfan (DXM) jsou rovněž zneužívány. DXM se prodává ve formě sirupu, gelu, či tablet. Obzvláště rizikové je nakupování této drogy ve formě prášku po internetu, kvůli nejistému složení a dávkování drogy. DXM je obsažen ve více než 100 výrobcích.

Účinky (DXM) sirupu proti kašli

Ve směsi s jinými drogami může i sirup proti kašli způsobit vážné poruchy centrálního nervového systému a srdce. V kombinaci s alkoholem je obzvláště nebezpečný a může vést až ke smrti.

„Mé zkušenosti s DXM: Začala jsem močit krev... Bylo mi zle... Celé tělo mi zesláblo... Vzdala jsem se všeho, protože jsem byla posedlá užíváním... Jediné, na čem mi záleželo, byl rauš... Myslela jsem, že když budu Coricidin brát jen tak pro zábavu, že se nic nestane. Vůbec jsem nečekala, že na něm budu závislá... Kdybych to mohla všechno vymazat a vrátit, udělala bych to. Ten čas už mi nic na světě nevrátí.“
– Crystal

« Ketamin

Mezinárodní statistiky »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Zneužívání léků na předpis, léky, závislost na lécích, léková závislost, tlumivé léky, tlumící léky, opioidy, opiáty, stimulanty, stimulancia, antidepresiva, psychofarmaka, hypnotika, analgetika, sedativa, antipsychotika, barbituráty, benzodiazepiny, trankvilizéry, Rohypnol, Ritalin, Subutex, Metadon, Kodein, Hydrocodon, Concerta, Ketamin, Diazepam, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.