přeskočit k navigaci

Alkohol versus marihuana

Je kouření jointa totéž jako pití alkoholu?

Posuďte sami. Zde jsou fakta:

Alkohol obsahuje jedinou substanci: etanol. Marihuana obsahuje přes 400 známých chemických látek včetně stejných rakovinotvorných látek, jaké obsahuje tabákový kouř. Narozdíl od kuřáků cigaret, ale kuřáci marihuany vdechují kouř více zhluboka a zadržují jej co nejdéle, aby posílili účinek drogy, zároveň tím ale způsobují vážnější poškození plic.

Alkohol je z těla uvolněn během několika hodin, ale THC zůstává v těle několik týdnů, možná až měsíců, podle doby a intenzity kouření.

THC poškozuje imunitní systém. Alkohol nikoliv.

Není naším záměrem bagatelizovat rizika spojená se zneužíváním alkoholu, který může být stejně nebezpečný. Kuřáci marihuany si ale musí být vědomi toho, že chemické látky v ní obsažené včetně těch, které způsobují rakovinu, zůstávají v těle ještě dlouho poté, co drogu užili.

« Marihuana a její pozadí

Mezinárodní statistiky »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Marihuana, tráva, ganja, joint, špek, skunk, hašiš, cannabis, THC, kanabinoidy, konopí seté, konopí indické,
delta-9-tetrahydrocannabinol, prevence, drogy a jejich následky, ESPAD

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.