přeskočit k navigaci

OxyContin „heroin buranů“

Protože oxykodon působí na nervový systém podobně jako heroin nebo opium, někteří uživatelé užívají jeden z komerčních produktů, který ho obsahuje – OxyContin – jako náhražku nebo doplněk pouličních opiodů jako je heroin.

Vyskytly se ozbrojené loupeže lékáren, při kterých lupiči požadovali jen OxyContin, nikoliv peníze. V některých oblastech, zvláště na východě Spojených států, se OxyContin stal drogou, která ze všech nejvíce znepokojuje úřady pověřené bojem proti drogám.

Velice rozšířený OxyContin se kvůli svému zneužívání v oblasti Appalačského pohoří stal ve Spojených státech jedním z hlavních problémů boje proti zločinu. V jedné oblasti USA se odhaduje, že závislost na této droze je příčinou 80 procent všech zločinů, spáchaných na jejím území.

OxyContin

„Nikdy mě ani nenapadlo, že mám problém s ‘drogami’ – ty tablety jsem si kupovala normálně v lékárně. Na moji práci to žádný vliv nemělo. Bývala jsem sice po ránu trochu unavená, ale nic víc. Že mám problém mi došlo teprve potom, co jsem se předávkovala asi 40 tabletami a skončila v nemocnici. Bojem se závislostí jsem na klinice strávila 12 týdnů.“
– Alex

„Pokud si vzpomínám, míval jsem své úspěchy i neúspěchy. Snadno mě rozzlobily i ty nejmenší drobnosti, zažíval jsem výbuchy hněvu nebo nenávisti vůči komukoliv bez důvodu. Dlouhou dobu jsem měl pocit jako bych byl rozdvojen. Abych se zbavil těchto nepříjemných pocitů, začal jsem vloni v říjnu brát drogy. Ale věřte – nevěřte, tím se vše jen zhoršilo. Teď jsem musel zápasit se svou závislostí i se svými citovými problémy.“
– Thomas

« Proč jsou léky proti bolesti
tak návykové

Psychické a fyzické účinky
léků proti bolesti
»

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Léky proti bolesti, léky, tlumící léky, sedativa, analgetika, opioidy, opiáty, opium, morfium, Metadon, Oxykodon, Hydrocodone, Demerol, Kodein, Alnagon, účinky léků proti bolesti, historie léků proti bolesti, prevence, drogy a jejich následky

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.