Pravda o drogách. Řekni ne drogám - řekni ano životu

O sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu

Občanské sdružení ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU funguje v České republice od roku 2002 a je součástí mezinárodní sítě neziskových organizací zabývajících se protidrogovu prevencí již od roku 1983. Sdružení spolupracuje s Foundation for Drug Free World (Nadací pro svět bez drog), neziskovou organizací sídlící v Los Angeles v USA, která se zaměřuje na sestavování a výrobu materiálů (brožury, DVD) o drogách. Tyto materiály se vyznačují profesionální, efektivní a čtivou formou.

Sdružení se v ČR zabývá jak specifickou, tak nespecifickou primární prevencí. Jejím cílem je předávat mladým i dospělým pravdu o drogách a umožnit jim tak učinit informované rozhodnutí žít život bez drog.

Více na www.rekninedrogam.cz

Brožury

Jedná se o edici 13 vzdělávacích brožur o nejvíce zneužívaných drogách. Miliony jich již byly distribuovány v 80 zemích a ve 22 jazycích. Podávají jasná fakta a čísla o nebezpečí, která nejběžněji užívané drogy představují. Brožury se nesnaží čtenáře vystrašit, ale naopak rozptýlit pověry podáním pravdy o krátkodobých i dlouhodobých účincích drog. Informace v brožurách jsou založené na oficiálních studiích a statistikách a jsou průběžně aktualizovány či nově vytvářeny dle toho, jak se na ulicích objevují nové drogy.

Základní brožura s názvem Pravda o drogách je všeobecná brožura, kde se dozvíte, proč lidé berou drogy, jak drogy fungují a jak působí na člověka. Tento materiál se zaměřuje na nejčastěji zneužívané drogy, obsahuje seznam jejich slangových názvů a krátkodobých i dlouhodobých účinků a skutečné příběhy uživatelů. Jedná se o široký a detailní přehled dnešní problematiky zneužívání drog.

Následující brožury obsahují informace o jednotlivých nejčastěji zneužívaných drogách. Každá brožura informuje čtenáře o tom, z čeho se droga vyrábí, odkud pochází a jaká je její stručná historie. Součástí brožur jsou rovněž příběhy bývalých uživatelů drog, statistiky, seznamy krátkodobých i dlouhodobých fyzických a psychických účinků drog na uživatele, slangové názvy, vysvětlení, proč je droga návyková a jak může její užívání ovlivnit lidský život.

Brožury si můžete stáhnout zdarma na našich stránkách www.drogy.cz.

Nabízíme za poplatek brožury v tištěné formě. Pokud o ně máte zájem, napište nám prosím, o jaké názvy brožur byste měli zájem a v jakém počtu na náš email info@rekninedrogam.cz

Videoklipy o drogách

Jedná se o 16 videoklipů, které jsou tematicky rozděleny dle jednotlivých typů drog.

První čtyři byly poprvé odvysílány v USA na podzim 2008 (také v ČR) a již získaly ceny Addy® Award a Telly Award za mimořádnou tvůrčí aprodukční úroveň a také cenu Best Public Service Campaign (Nejlepší informační kampaň).

Tyto působivé klipy ukazují náctileté, kteří upadají do závislosti na drogách, někdy s tragickými následky. Videoklipová kampaň je dílem režiséra Gary Ravenscrofta a scénáristy Christophera Smithe.

Hlavní roli v této dramatické a akci nabité sérii klipů pod názvem „They Said… They Lied” („Oni řekli… lhali“) hrají teenageři různých etnik, kteří divákům sdělují, co jim o drogách bylo řečeno a jak je to přimělo drogy také zkusit. Následuje realistické ztvárnění dopadů, které to mělo na život a rodinu tohoto mladého člověka. Klipy uzavírá výzva, aby si diváci „zjistili pravdu o drogách” na našich stránkách www.rekninedrogam.cz

„Tyto klipy odhalují mýty o drogách, které mladí lidé slýchávají na ulicích,” říká režisér Ravenscroft. „Jejich účelem je, aby se lidé zamysleli nad informacemi, které o drogách mají, a uvědomili si, že nemusí být nutně pravdivé.”

Ceny Addy uděluje Americká federace reklamního průmyslu – jedná se o jedinou tvůrčí soutěž, kterou reklamní průmysl pořádá. Ceny Addy jsou známy jako jedna z největších a nejnáročnějších soutěží v kategorii reklam na světě, do níž se každý rok přihlásí na 60 000 uchazečů.

Ceny Telly jsou již od roku 1978 uznáním nejlepší kvality v reklamě a filmu. Za posledních 30 let se tato soutěž stala největší svého druhu, její účastníci pocházejí z 30 zemí světa.

Drogy | Alkohol | Marihuana | Extáze | Kokain | Pervitin | Heroin | Crack | LSD | Těkavé látky | Léky na předpis | Utišující léky | Ritalin

Podmínky použití a ochranné známky

Podmínky použití a informace k ochranným známkám © 2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu. Všechna práva vyhrazena.

Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením.

Výhradním vlastníkem materiálů na webu www.drogy.cz je občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu (IČ: 266 03 772) se svolením autora materiálů, tedy Foundation for a Drug-Free World.

Občanskému sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu náleží veškerá autorská práva k celému obsahu, který je umístěn na www.drogy.cz, a to včetně textů, videí, designu stránek, grafiky, veškerých vyobrazení na těchto stránkách, jakož i k výběru a způsobu uspořádání souborů obsažených na těchto stránkách.

Občanské sdružení Řekni ne drogám – řekni ano životu uděluje právo návštěvníkům a uživatelům využívat texty, soubory a videa poskytnutých ke stažení na tomto webu k osobním účelům nebo za účelem poskytování vzdělání. Přitom vzdělání musí být poskytováno výhradně zdarma a nesmí být dotčeno právo jiných autorů nebo osob.

Kopírování a přebírání částí nebo ucelených informací z webu www.drogy.cz je povoleno pouze za podmínky, že se jedná o nekomerční záležitost a bude uveden zdroj informace: „Publikováno na webu www.drogy.cz“.